Maceškův palác

Maceškův palác

Historie paláce

Palác nechal roku 1929 vystavět Emanuel Maceška, pražský velkouzenář, jenž vyráběl například proslulé vuřty "macešky". Kromě výroben jeho firmy zde byla kavárna, vinárna a tehdy moderní biograf "Maceška", později známý jako "kino Illusion", které bylo v provozu do roku 2006. Po nástupu komunistů k moci, byl podnikateli a mecenáši Maceškovi palác zkonfiskován.

Současnost

V současnosti kino Illusion nahradil nový kulturní prostor ROAYAL a do krásných bílých prostorných sálů v prvním patře se přesídlila baletní škola Terpsichore, naše škola Buenos Aires Tango a Divadlo Marianny Arzumanové.

Vybavenost

Škola se nachází v secesní (art nouveau) budově jejíž prostory inspirují a vyzývají ke kreativitě. Sněhobílé prostorné sály s vysokými stropy jsou klimatizované a dobře nazvučené. K dispozici jsou pánské a dámské šatny se zamykatelnými skřínkami a sprchou, recepce s malým barem se studenými i teplými nápoji včetně mate a lehkým občerstvením argentinského stylu.

Jak se k nám dostat

Vchod do sálů Maceškova paláce je z Budečské ulice 35 (naproti Vinohradského pavilonu). Po schodišti vyjdete do prvního patra, všechny dveře jsou v provozní dobu odemčené a není třeba zvonit.

Jedete-li metrem, tak nejbližší stanice je Náměstí Míru a Slezskou ulicí je to k Maceškovu paláci jen 5 minut chůze.  Tramvají č. 11, 13, 15 se můžete dostat ještě blíže, hned před budovou je zastávka Vinohradská tržnice. Vyhovují-li vám více linky tramvaje 1, 10, 16, 23, 24, tak o dvě ulice vedle je zastávka Šumavská.

Parkování bez rezidenční karty pro Prahu 2 je možné na žluté zóně v přímo v Budečské a kolem vinohradské tržnice (po 18:00 zdarma). Několik dalších žlutých a zelených parkovacích zón najdete v  Korunní, Slezské i Vinohradské ulici.