Kurz improvizace v tangu (Marianna a Jaroslav) (od 3.4.)

Improvizace

4 lekce zaměřené převážně na různé  techniky improvizace z výukového koncetptu Sistema Dinzel a zapojení dalších smyslů (včetně šestého :-) do tance. Kurz je určen pro tanečníky od úrovně mírně pokročilí.

Přihlašovat se můžete bez partnera. Pokud partnera máte, uveďte ho v přihlášce níže.

Naprostá většina tanečníků se shodne na tom, že tango není o figurách, nýbrž o improvizaci. Ale jak k tomu v našem organizovaném světě plných pravidel přistoupit? Musím dodržovat směr tance, zůstat v objetí partnera a vzájemně se sledovat, držet se hudby, do nikoho nestrkat, snažit se o estetiku pohybu... Budu lépe improvizovat pokud dovedu zkombinovat a střídat více sekvencí, nebo tu a tam poruším nějaké pravidlo, které jseme se složitě učili?

Figury, sekvence a techniku se můžete učit od někoho kopírováním nebo vysvětlením. S improvizací už to tak snadné není, tu je těžké okopírovat. Učit se jí ale lze. Paradoxem je, že jedna z efektivních cest k improvizaci je přidání dalších a dalších omezujících pravidel.

Dinzelův koncept tanga rozlišuje několik úrovní provedení tanga, od tanečního monolgu formou figur, přes kreativní řetězení a skládání krátkých sekvencí až po samotný dialog v jednom pohybu založený na okamžité akci a reakci na vnitřní a vnější podněty, který nazýváme improvizací. A právě na tuto třetí úroveň se pokusíme v rámci tohoto kurzu zaměřit.

Cena je 250Kč za lekci a osobu nebo 900Kč za celý kurz 4 lekcí.

Téma improvizace je široké a budeme v něm pokračovat na letošní letní škole s Miguelem Saavedrou.

Datum
-
Místo

Velký sál, Maceškův palác, Budečská 35, Praha 2, první patro

Přihlášky
 • 1
  Kontaktní údaje
 • 2
  Taneční partner
 • 3
  Poznámky
 • 4
  Complete